Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
Şafakmatik yani kısaca asker şafak hesaplama sizler için yenilendi. Artık askerler şafak matik programı ile şafaklarını rahat bir şekilde görebilecekler. Facebook şafakmatik uygulaması ile de facebook profillerinde şafak hesaplarının sonuçlarını aktarabileceklerdi.
Şafakmatik asker ve asker aileleri için yapılmış ve ücretsiz bir yazılımdır. www.google.com.tr adresinde ise şafak hesaplama, şafak hesabı, Online şafakmatik gibi kelimelerde ise yüksek hitler toplayarak çok daha fazla kişiye ulaşmayı sağlamıştır. Askerlerimizin askerlik hayatları boyunca sürekli karıştırdığı yada unuttuğu şafağını artık biz hesaplıyor ve takip ediyoruz. Sizler ise çarşı izinde sadece www.safakmatik.com adresine giriyorsunuz be login oluyorsunuz. Artık şafak hesaplama devri şafakmatik ile bitti. Hayırlı tezkereler Şafakmatik
- Ahmetin Askerliği Ne Zaman Bitecek ?
+Ben Sayamıyorum
- Bana Geçen Bir Siteden Bahsetmişti
+Ne Sitesi ?
- Safakmatik.com Ahmet`in Mailiniz Yazıp, Askerliği Kaç Gün Sonra Bitecek Görebiliyoruz

Safakmatik.Com Yardim Bölümü

  Üyelik Bölümü ile Alakalı Askeri Terimler, Şafak, Sülüs, Yol İzni, vb..
  Şafak Nedir ? : Askerliğin bitimine kaç gün kaldığıdır. Şafak genellikle normal terhis tarihinden önce gelir.
  Çünkü Şafak = Terhis Tarihi (Gün Sayısı Bazında) - Kullanmadığı izin günü - Kullanmadığı yol izni - (Eğer Astteğmen ise mazeret izni gün sayısı) olarak hesaplanır. Bir askerin şafağı 0 olduğunda askeriyeden ayrılabilir ancak resmiyette terhis tarihine kadar hala asker olarak gözükmektedir.

  Sülüs Tarihi, Dühul Tarihi Nedir ? : Resmi olarak askerlik başlangıç tarihi yada askeriyeye katılma tarihi olarak tanımlanır. Askerlik karınızı aldırdıktan sonraki elinizde bulunan belgede bu tarih belirtilmektedir.

  Terhis Tarihi, Nasb Tarihi Nedir ?: Askeriyeden resmi olarak ayrılma tarihidir.Askerlik karınızı aldırdıktan sonraki elinizde bulunan belgede bu tarih belirtilmektedir.

  Yol İzni Nedir ? : Askeriyede katılacağınız birliğin, sizin memleketinize uzaklığına göre (800km) den fazla ise 2 gidiş 2 geliş, (800km) den az ise 1 gidiş 1 geliş olarak vereceği gün sayısı iznidir. Yol iznini kullanmamanız durumunda terhis tarihinizden düşülür. Bu yol izni senede 1 defaya mahsus verilir, bir sonraki yılda askeriyede olacaksanız bu yol izninden 2 defa yararlanabileceğinizi gösterir. Yol izni ilk defa askeri birliğe katılırken kullanılamaz, biraz daha açmak gerekirse, askeriyeye ilk girişinizden sonra kullanılabilir. Eğer askeriyeye giriş yaptıktan sonra hiç bir izin kullanmazsanız yani, 4 günlük izin hakkınızın olduğunu var sayıyorum (2 askeriyeye gidiş 2 eve geliş olarak) terhis tarihinizden düşecek gün sayısı sadece tek eve geliş hakkı olan 2 gündür, Askeriye sizden askeriyeye gidiş hakkınız olan 2 günü kesmektedir.

  Diğer yandan diyelimki kısa dönem askerlik vazifenizin 4. ayındasınız, izin kullanmak istediniz ve komutanınızdan 12 günlük hakkınız olan izin gününden 8 günlük izin istediniz.(Yani size geriye kalan 12-8 = 4 gün terhis tarihinden düşülür) Sizin komutanınızdan istediğiniz 8 günlük izin gün sayınız yol izninizle toplanır. 800km den fazla ise 2 gidiş 2 geliş olacağından toplamda 8 + 2 gün gidiş + 2 gün geliş olarak = 12 gün izin kullanırsınız.

  Kısa Dönem Asker Alma İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir, Kayıt Formunu Dolduruken Sıkıntı Çekiyorum, Şafak Bilgilerim Yanlış Hesaplanıyor, Şafak Bilgilerimin Gösterildiği Paneldeki Bilgileri Anlayamıyorum Vb. Sorunlarınızı Bu Başlık Altında Bulabilirsiniz.

  Öncelikle belirtmek gerekirse bir çok yardım sorusunu aynı başlık altında paylaşmak gerekti çünkü bu sorunlar birbirinden bağımsız şekilde sağlıklı bir çözüme kavuşturulamıyor. En sağlıklısının bu şekilde olacağına karar verdik ki okumanızın size sadece bu site içinde değil askeriyedeki işlemleriniz içinde yararı olağını düşünüyoruz.

  İlk olarak kısa dönem asker alma işlemleri nasıl oluyor, hangi sıra ile oluyor, kısa dönemlerin yol izin hakkı kaç, kaç ay askerlik yapıyorlar, toplam izin hakkı kaç gibi bilgileri sizlere herkesin anlayacağı yalın bir dilde, örneklerle açıklamaya çalışacağım. Zaten bu açıklamaların tamamını okursanız ne üyelik formunda bir sıkıntı çekersiniz nede askeriyeye gittiğinizde orda bir sıkıntı çekersiniz.

  Kısa dönem asker arkadaşlar öncelikle bilmeniz gereken askerliğin gün bazında değilde ay bazında işlediğidir, kısa dönem arkadaşlar 6 ay askerlik yapacaklardır ancak kaç güne tekabül ettiği askerlik yapacağı 6 aylık süre içerisinde "şubat" ayına denk gelip gelmediği (28 veya 29 gün çektiği yıllar oluyor ) yada 30 gün çeken ayların çokluğuna denk gelmesine bağlı olarak değişir. Ama ortalama 183 - 179 gün arasında resmi olarak asker sayılacaklardır.

  Kısa dönem askerler 3 celp döneminde askeriyeye giriş yapabilirler. Bunlar askeriyenin kendi sitesinde yayınlanmaktadır ki herkes zaten kendi celp dönemini bilir diye açıklama gereği duymuyorum. Örnekle hemen kısa dönem askerlik yapacak bir kişiyi ele alalım ve işlemlerin nasıl yürüdüğünü açıklamaya çalışalım aynı zamanda üyelik formunu nasıl dolduracağı hakkında bilgi verelim; Askerimizin adı Erdem olsun ve Kasım 2010 Celbinde asker olmak istesin. Erdem 2010 yılının Kasım Celbinde asker olmak istiyorsa 30 Kasım 2010 tarihinden 1 ay önce işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

  Sülüs Tarihi : 30 Kasım 2010 Olacaktır ve 6 ay eklersek
  Terhis Tarihi : 30 Mayıs 2011 olacaktır.

  Hızlı geçip işlemlerini tamamladığını var sayıyorum. İşlemlerini yaptığı askeri birliği Erdem`e 1 dosya ve 1 kağıt vererek 01,02,03 Aralık tarihlerinin her hangi birinde yine dosyanın üzerinde belirtilmiş olan askeri birlikte sınava girmesi gerektiğini söyler. Erdem kendi istediği bir gün bu sınava girmek zorundadır ve kendine uygun bir gün seçerek sınava girer ve sınav çıkışında tekrardan Erdem`e bir dosya ve kağıt verilir ve orda söylenir. Denirki 10 Aralık 2010 Günü gecesi (Genellikle Cuma gününe denk gelir) internetten nereye düştüğüne bak ve bu elindeki dosyayı açmadan 12 Aralık 2010`da akşam saat 5 e kadar düştüğün yere teslim ol.

  Şimdi gelelim Erdem`in izin gün sayısına, Erdem`e devlet tarafından verilen izin gün sayısı 12`dir.Erdem 30 Kasım 2010 tarihi ve 12 Aralık 2010 tarihi arasında zorunlu izin kullanmış durumdadır. Bunun dışında Erdem`in devlet tarafından verilen 12 gün izin hakkı vardır. Yalnız doktorlar, Veterinerler (Belki birkaç meslek daha) sınavdan hemen sonra askeriye tarafından bırakılmazlar ve görevlerine başlarlar yani zorunlu olarak verilen 12 günlük izini kullanamazlar ve yine devlet tarafından verilen izin hakkı 24 değil 12`dir.

  Yani Kullanmadığı İzin Gün Sayısı : 12 gündür

  Yol iznine değinecek olursak, Erdem memleketinden 800km uzakta bir birliğe düşmüş ise 2 gün gidiş 2 gün geliş toplamda 4, 800km den yakın bir birliğe düşmüş ise 1 gün gidiş 1 gün geliş toplamda 2 gün yol izni olmuş olur.
  (Yol izni hakkında daha ayrıntılı bilgiyi buraya tıklayarak mutlaka okuyunuz)

  Şimdi işlemlere Gelelim :

  Sülüs Tarihi : 30 Kasım 2010 + 6 ay yapacak = yani terhis tarihi 30 Mayıs 2011 olacakdır.
  Kullanmadığı izin gün sayısı = 12 (Yani hiç izin kullanmamış olsun)
  Kullanmadığı yol izin gün sayısı ise = 1 Olsun. (Neden 1 diyorsanız, Terimlerde bulunan yol izni terimine bakınız)

  Peki Şafak Nasıl Hesaplanıyor ?

  Aralık 2010 (31), Ocak 2011 (31), Şubat 2011 (28), Mart 2011 (31), Nisan 2011 (30), Mayıs 2011 (31), çekmektedir.Toplamda gün sayısı = 182 gündür.

  O zaman 182 gün (30 Mayıs 2011) - 12 gün (Kullanmadığı izni hakkı ) - 1 (Kullanmadığı yol izni) = 169 gün bir fiil askeriyede kalacaktır. Sonuç olarak 30 Mayıs - 13 gün = 17 Mayısta evinde olacaktır fakat bu resmi askerlik bitiş tarihi değildir. Resmi askerlik bitiş terhis tarihi olan 30 Mayıs 2011`dir.

  Askeriyede geçireceği gün sayısını hesaplarsak, (doktor yada veteriner değilse) devletin zorunlu kullandırdığı 12 günüde evinde geçireceğinden 169 - 12 = 157 Gün Bir fiil askeriyede kalmış olacakdır, Tabiki bu şafak sayısından düşürmeyecektir.

  Şafağınız Yanlışmı Hesaplanmıştı ?

  Bu bilgiler ışığında lütfen sağ üst tarafta bulunan üye panelinizdeki bilgilerimi güncelle linkine basarak bilgi formlarını yeniden doldurunuz ve şafağınızı kontrol ediniz.Hala yanlış hesaplandığını düşünüyorsanız, yukarıda bulunan iletişim bölümünde bize, gerekli açıklamayı ve bilgileri vererek ulaşınız.


  Uzun Dönem Asker Alma İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir, Kayıt Formunu Dolduruken Sıkıntı Çekiyorum, Şafak Bilgilerim Yanlış Hesaplanıyor, Şafak Bilgilerimin Gösterildiği Paneldeki Bilgileri Anlayamıyorum Vb. Sorunlarınızı Bu Başlık Altında Bulabilirsiniz.

  Öncelikle belirtmek gerekirse bir çok yardım sorusunu aynı başlık altında paylaşmak gerekti çünkü bu sorunlar birbirinden bağımsız şekilde sağlıklı bir çözüme kavuşturulamıyor. En sağlıklısının bu şekilde olacağına karar verdik ki okumanızın size sadece bu site içinde değil askeriyedeki işlemleriniz içinde yararı olağını düşünüyoruz.

  İlk olarak uzun dönem asker alma işlemleri nasıl oluyor, hangi sıra ile oluyor,uzun dönemlerin yol izin hakkı kaç, kaç ay askerlik yapıyorlar, toplam izin hakkı kaç gibi bilgileri sizlere herkesin anlayacağı yalın bir dilde, örneklerle açıklamaya çalışacağım. Zaten bu açıklamaların tamamını okursanız ne üyelik formunda bir sıkıntı çekersiniz nede askeriyeye gittiğinizde orda bir sıkıntı çekersiniz.

  Uzun dönem asker arkadaşlar öncelikle bilmeniz gereken askerliğin gün bazında değilde ay bazında işlediğidir, uzun dönem arkadaşlar 15 ay askerlik yapacaklardır ancak kaç güne tekabül ettiği askerlik yapacağı 15 aylık süre içerisinde "şubat" ayına denk gelip gelmediği (28 veya 29 gün çektiği yıllar oluyor ) yada 30 gün çeken ayların çokluğuna denk gelmesine bağlı olarak değişir. Ama ortalama 450 - 460 gün arasında resmi olarak asker sayılacaklardır.

  Uzun dönem askerler 4 celp döneminde askeriyeye giriş yapabilirler. Bunlar askeriyenin kendi sitesinde yayınlanmaktadır ki herkes zaten kendi celp dönemini bilir diye açıklama gereği duymuyorum. Örnekle hemen uzun dönem askerlik yapacak bir kişiyi ele alalım ve işlemlerin nasıl yürüdüğünü açıklamaya çalışalım aynı zamanda üyelik formunu nasıl dolduracağı hakkında bilgi verelim; Askerimizin adı Erdem olsun ve Kasım 2010 Celbinde asker olmak istesin. Erdem 2010 yılının 22 Kasım Celbinde asker olmak istiyorsa 30 Ekim 2010 tarih önce işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. (Not uzun dönem askerler 22 23 24 kasım gibi birliğe teslim olurlar ki bu gün sayısı yine celp dönemlere göre değişiklik gösterebilir, o yüzden 22 sayısı rastgele seçilmiştir)

  Sülüs Tarihi : 22 Kasım 2010 Olacaktır ve 15 ay eklersek
  Terhis Tarihi : 22 Şubat 2012 olacaktır.

  Hızlı geçip işlemlerini tamamladığını var sayıyorum. İşlemlerini yaptığı askeri birliği Erdem`e 1 dosya ve 1 kağıt vererek nereye düştüğünü internetten bakmasını ve ardından 22 Kasım 2010 Günü akşam saat 5 e kadar düştüğün yere teslim olmasını söyler.

  Şimdi gelelim Erdem`in izin gün sayısına, Erdem`e devlet tarafından verilen izin gün sayısı 30`dur.

  Yani Kullanmadığı İzin Gün Sayısı : 30 gündür

  Yol iznine değinecek olursak, Erdem memleketinden 800km uzakta bir birliğe düşmüş ise 2 gün gidiş 2 gün geliş toplamda 4, 800km den yakın bir birliğe düşmüş ise 1 gün gidiş 1 gün geliş toplamda 2 gün yol izni olmuş olur.
  (Yol izni hakkında daha ayrıntılı bilgiyi buraya tıklayarak mutlaka okuyunuz)

  Şimdi işlemlere Gelelim :

  Sülüs Tarihi : 22 Kasım 2010 + 15 ay yapacak = yani terhis tarihi 22 Şubat 2012 olacakdır.
  Kullanmadığı izin gün sayısı = 30 (Yani hiç izin kullanmamış olsun)
  Kullanmadığı yol izin gün sayısı ise = 1 Olsun. (Neden 1 diyorsanız, Terimlerde bulunan yol izni terimine bakınız)

  Peki Şafak Nasıl Hesaplanıyor ?

  Kasım 22 den Kasım Sonuna kadar 8 gün, Aralık 2010 (31), Ocak 2011 (31), Şubat 2011 (28), Mart 2011 (31), Nisan 2011 (30), Mayıs 2011 (31), ................. 22 şubat 2012 ye kadar diğer aylarıda ekliyoruz gün olarak.....Toplamda gün sayısı = 457 gün çıkmaktadır.

  O zaman 457 gün (22 Şubat 2012) - 30 gün (Kullanmadığı izni hakkı ) - 1 (Kullanmadığı yol izni) = 426 gün bir fiil askeriyede kalacaktır. Sonuç olarak 22 Şubat 2012 - 31 gün = 21 Ocak 2012 tarihinde evinde olacaktır fakat bu resmi askerlik bitiş tarihi değildir. Resmi askerlik bitiş terhis tarihi olan 22 Şubat 2012`dir.

  Şafağınız Yanlışmı Hesaplanmıştı ?

  Bu bilgiler ışığında lütfen sağ üst tarafta bulunan üye panelinizdeki bilgilerimi güncelle linkine basarak bilgi formlarını yeniden doldurunuz ve şafağınızı kontrol ediniz.Hala yanlış hesaplandığını düşünüyorsanız, yukarıda bulunan iletişim bölümünde bize, gerekli açıklamayı ve bilgileri vererek ulaşınız.


  Astteğmen Asker Alma İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir, Kayıt Formunu Dolduruken Sıkıntı Çekiyorum, Şafak Bilgilerim Yanlış Hesaplanıyor, Şafak Bilgilerimin Gösterildiği Paneldeki Bilgileri Anlayamıyorum Vb. Sorunlarınızı Bu Başlık Altında Bulabilirsiniz.

  Öncelikle belirtmek gerekirse bir çok yardım sorusunu aynı başlık altında paylaşmak gerekti çünkü bu sorunlar birbirinden bağımsız şekilde sağlıklı bir çözüme kavuşturulamıyor. En sağlıklısının bu şekilde olacağına karar verdik ki okumanızın size sadece bu site içinde değil askeriyedeki işlemleriniz içinde yararı olağını düşünüyoruz.

  İlk olarak Astteğmen asker alma işlemleri nasıl oluyor, hangi sıra ile oluyor,Astteğmen askerlerin yol izin hakkı kaç, kaç ay askerlik yapıyorlar, toplam izin hakkı kaç, mazeret izni nedir kaç gündür gibi bilgileri sizlere herkesin anlayacağı yalın bir dilde, örneklerle açıklamaya çalışacağım. Zaten bu açıklamaların tamamını okursanız ne üyelik formunda bir sıkıntı çekersiniz nede askeriyeye gittiğinizde orda bir sıkıntı çekersiniz.

  Astteğmen asker arkadaşlar öncelikle bilmeniz gereken askerliğin gün bazında değilde ay bazında işlediğidir, Astteğmen arkadaşlar 12 ay askerlik yapacaklardır. Yani 365 Gün resmi olarak asker sayılacaklardır.

  Astteğmen askerler 3 celp döneminde askeriyeye giriş yapabilirler. Bunlar askeriyenin kendi sitesinde yayınlanmaktadır ki herkes zaten kendi celp dönemini bilir diye açıklama gereği duymuyorum. Örnekle hemen kısa dönem askerlik yapacak bir kişiyi ele alalım ve işlemlerin nasıl yürüdüğünü açıklamaya çalışalım aynı zamanda üyelik formunu nasıl dolduracağı hakkında bilgi verelim; Askerimizin adı Erdem olsun ve Kasım 2010 Celbinde asker olmak istesin. Erdem 2010 yılının Kasım Celbinde asker olmak istiyorsa 30 Kasım 2010 tarihinden 1 ay önce işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

  Sülüs Tarihi : 30 Kasım 2010 Olacaktır ve 12 ay eklersek
  Terhis Tarihi : 30 Kasım 2011 olacaktır.

  Hızlı geçip işlemlerini tamamladığını var sayıyorum. İşlemlerini yaptığı askeri birliği Erdem`e 1 dosya ve 1 kağıt vererek 01,02,03 Aralık tarihlerinin her hangi birinde yine dosyanın üzerinde belirtilmiş olan askeri birlikte sınava girmesi gerektiğini söyler. Erdem kendi istediği bir gün bu sınava girmek zorundadır ve kendine uygun bir gün seçerek sınava girer ve sınav çıkışında tekrardan Erdem`e bir dosya ve kağıt verilir ve orda söylenir. Denirki 10 Aralık 2010 Günü gecesi (Genellikle Cuma gününe denk gelir) internetten nereye düştüğüne bak ve bu elindeki dosyayı açmadan 12 Aralık 2010`da akşam saat 5 e kadar düştüğün yere teslim ol.

  Şimdi gelelim Erdem`in izin gün sayısına, Erdem`e devlet tarafından verilen izin gün sayısı 23`dür.Aynı zamanda bunun dışında Erdemin 15 gün mazaret iznide bulunmaktadır.Erdem 30 Kasım 2010 tarihi ve 12 Aralık 2010 tarihi arasında zorunlu izin kullanmış durumdadır.(23 günlük izin hakkından düşmez) Bunun dışında Erdem`in devlet tarafından verilen 23 gün izin hakkı + 15 gün mazaret izni hakkı vardır. Yalnız doktorlar, Veterinerler (Belki birkaç meslek daha) sınavdan hemen sonra askeriye tarafından bırakılmazlar ve görevlerine başlarlar yani zorunlu olarak verilen 12 günlük izini kullanamazlar ve yine devlet tarafından verilen izin hakkı 35 değil 23`dür.

  Yani Kullanmadığı İzin Gün Sayısı : 23 gündür + 15 Gün Mazaret İzin hakkı = 38 Gün

  Yol iznine değinecek olursak, Erdem memleketinden 800km uzakta bir birliğe düşmüş ise 2 gün gidiş 2 gün geliş toplamda 4, 800km den yakın bir birliğe düşmüş ise 1 gün gidiş 1 gün geliş toplamda 2 gün yol izni olmuş olur.
  (Yol izni hakkında daha ayrıntılı bilgiyi buraya tıklayarak mutlaka okuyunuz)

  Şimdi işlemlere Gelelim :

  Sülüs Tarihi : 30 Kasım 2010 + 12 ay yapacak = yani terhis tarihi 30 Mayıs 2011 olacakdır.

  Bu kısmıbiraz açmamız gerekiyor {
  Kullanmadığı yol izin gün sayısı diye bir kavram yoktur çünkü mazeret izninin içinde kabul edilir.
  Tabur komutanının izni ile 15 günlük mazeret izninin sadece 4 gününü kullanabilirsiniz. Daha fazlasını bir üst komutanın izni ile alabilirsiniz, Bu düşeceğiniz birliğe, komutana göre değişiklik gösterir.
  Kullanmadığı izin gün sayısı = 23 (Normal izin hakkı) + 4 (Mazeret izin hakkı + Yol İzin hakkı) = 27
  }

  Peki Şafak Nasıl Hesaplanıyor ?

  Asker sayılacağı toplamki gün sayısı = 365 gündür.

  O zaman 365 gün (30 Mayıs 2011) - 27 gün (Kullanmadığı izni hakkı ) = 338 gün bir fiil askeriyede kalacaktır. Sonuç olarak 30 Mayıs 2010 - 27 gün = 03 Mayısta evinde olacaktır fakat bu resmi askerlik bitiş tarihi değildir. Resmi askerlik bitiş terhis tarihi olan 30 Mayıs 2011`dir.

  Askeriyede geçireceği gün sayısını hesaplarsak, (doktor yada veteriner değilse) devletin zorunlu kullandırdığı 12 günüde evinde geçireceğinden 365 - 12 - 27 (izinleri) = 326 Gün Bir fiil askeriyede kalmış olacakdır.

  Bu Bölümde Meil İzninide açıklamak gerekirse : Meil izni Astteğmen askerlerin acemi birliğinden mezun olduktan sonraki izin hakkıdır.15 gün olarak belirtilmiştir. Bu 15 gün şafağınızı düşürmez sadece askerde geçireceğiniz gün sayısını düşürür ve dağıtımınız garnizon dışına düşmemiş ise bu 15 günü kullanamasınız.

  Şafağınız Yanlışmı Hesaplanmıştı ?

  Bu bilgiler ışığında lütfen sağ üst tarafta bulunan üye panelinizdeki bilgilerimi güncelle linkine basarak bilgi formlarını yeniden doldurunuz ve şafağınızı kontrol ediniz.Hala yanlış hesaplandığını düşünüyorsanız, yukarıda bulunan iletişim bölümünde bize, gerekli açıklamayı ve bilgileri vererek ulaşınız.


  Üye Oldum Ancak Aktivasyon Maili Elime Ulaşmadı
  Aktivasyon mailleri bazen junk mail klasörüne düşebiliyor. Ya da web sunucunuz tarafından spam olarak algılanabiliyor. Bundan dolayı aktivasyon mailinizi göremiyorsanız junk maili kutunuzu ya da spam uyarılı maillerinizi de kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer hala aktivasyon  maili elinize ulaşmadıysa yukarıda bulunan iletişim formundan yardım alabilirsiniz


  Şafakmatik Programında, Program Ayarlarımı Kaydetmiyor
  İlk yapmanız gereken işlem şafakmatik programını kapatmaktır. Daha sonra şafakmatik program kısa yolunun üzerinde sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır a tıkladıktan sonra ayarlarınızı yapınız.


  Anı Defterine Anı Yazdım Ancak Bilgilendirme Mailim Hala Yollanmadı
  Anı defterine anınızı eklerken mail adresinizi yanlış yazmış olabilirsiniz, yanlış yazmadığınıza inanıyorsanız mailler bazen junk mail klasörüne düşebiliyor ya da web sunucunuz tarafından spam olarak algılanabiliyor. Bundan dolayı bilgilendirme mailinizi göremiyorsanız junk maili kutunuzu ya da spam uyarılı maillerinizi de kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer hala bilgilendirme maili elinize ulaşmadıysa yukarıda bulunan iletişim formundan yardım alabilirsiniz


  Arkadaşım Mail Adresimle Sisteme Giriş Yapamıyor
  Lütfen siteye kayıt olduğunuz mail adresinizi teyit ederek kendiniz email adresinizle giriş yapmayı deneyiniz, email adresiniz teyit etme işlemini şifremi unuttum bölümüne email adresiniz girerek yapabilirsiniz, teyit ettikten sonra giriş işleminiz hala açılmıyorsa yukarıda bulunan iletişim formundan yardım alabilirsiniz.


  Sorunum Burdaki Başlıklar Arasında Yok Ne Yapabilirim
  Eğer Sorun yaşadığınız olayın cevabı burdaki başlıklar arasında bulunmuyorsa lütfen sağ üst tarafta bulunan iletişim linkinden bize sorun çektiğiniz olayı izah ediniz. Bizde email vasıtasıyla size geri dönüş yapıp sorununuzu çözelim.
  Etiketler; Şafak Nedir, Asker Nedir, Askerlik Nedir, TSK, Sülüs Nedir, Yol İzni Nedir, Yol İznim Kaç Gün, Dühul Nedir, Nasb Nedir, Kısa Dönem Askerlik, Kısa Dönem Askerlik Nedir, Uzun Dönem Askerlik, Uzun Dönem Askerlik Nedir, Asker Alma İşlemleri, Asker Alımı Nasıl Gerçekleşir, Şafak Hesaplama

Sponsor Reklam

Sizin Kaleminizden

 • şafak 59 ama çarşı yok:(

  17 Mart 2013, Pazar, hale

  aşkım bizdeki be şans....!çarşı izninizi elinizden aldılar bugün.ismi lazım degil(zaten kendi de)oraa geliomuş..sizin izinler iptal!aten geçemn hafta da canlı bomba ayagına yediler çarşınızı..bıktım yaaa özledim cok özledim!!
  yüzünü görmek istiyorum aşkım:(...

  Devami ...
 • Bugün 7423
  Dün 17771
  Bu Ay 76843
  Toplam 32830976
    Toplam Üye 43211

  Online Üyeler
  1 : Şafakmatik
  2 : Şafakmatik
  3 : Şafakmatik
  4 : Şafakmatik
  5 : Şafakmatik
  6 : Şafakmatik
  7 : Şafakmatik
  8 : Şafakmatik
  9 : Şafakmatik
  10 : Şafakmatik
  11 : Şafakmatik
  12 : Şafakmatik
  13 : Şafakmatik
  14 : Şafakmatik
  15 : Şafakmatik
  16 : Şafakmatik
  17 : Şafakmatik
  18 : Şafakmatik
  19 : Şafakmatik
  20 : Şafakmatik
  21 : Şafakmatik
  22 : Şafakmatik
  23 : Şafakmatik
  24 : Şafakmatik
  25 : Şafakmatik
  26 : Şafakmatik
  27 : Şafakmatik
  28 : Şafakmatik
  29 : Şafakmatik
  30 : Şafakmatik
  31 : Şafakmatik
  32 : Şafakmatik
  33 : Şafakmatik
  34 : Şafakmatik
  35 : Şafakmatik
  36 : Şafakmatik
  37 : Şafakmatik
  38 : Şafakmatik
  39 : Şafakmatik
  40 : Şafakmatik
  41 : Şafakmatik
  42 : Şafakmatik
  43 : Şafakmatik
  44 : Şafakmatik
  45 : Şafakmatik
  46 : Şafakmatik
  47 : Şafakmatik
  48 : Şafakmatik
  49 : Şafakmatik
  50 : Şafakmatik
  51 : Şafakmatik
  52 : Şafakmatik
  53 : Şafakmatik
  54 : Şafakmatik
  55 : Şafakmatik
  56 : Şafakmatik
  57 : Şafakmatik
  58 : Şafakmatik
  59 : Şafakmatik
  60 : Şafakmatik
  61 : Şafakmatik
  62 : Şafakmatik
  63 : Şafakmatik
  64 : Şafakmatik
  65 : Şafakmatik
  66 : Şafakmatik
  67 : Şafakmatik
  68 : Şafakmatik
  69 : Şafakmatik
  70 : Şafakmatik
  71 : Şafakmatik
  72 : Şafakmatik
  73 : Şafakmatik
  74 : Şafakmatik
  75 : Şafakmatik
  76 : Şafakmatik
  77 : Şafakmatik
  78 : Şafakmatik
  79 : Şafakmatik
  80 : Şafakmatik
  81 : Şafakmatik
  82 : Şafakmatik
  83 : Şafakmatik
  84 : Şafakmatik
  85 : Şafakmatik
  86 : Şafakmatik
  87 : Şafakmatik
  88 : Şafakmatik
  89 : Şafakmatik
  90 : Şafakmatik
  91 : Şafakmatik
  92 : Şafakmatik
  93 : Şafakmatik
  94 : Şafakmatik
  95 : Şafakmatik
  96 : Şafakmatik
  97 : Şafakmatik
  98 : Şafakmatik
  99 : Şafakmatik
  100 : Şafakmatik
  101 : Şafakmatik
  102 : Şafakmatik
  103 : Şafakmatik
  104 : Şafakmatik
  105 : Şafakmatik
  106 : Şafakmatik
  107 : Şafakmatik
  108 : Şafakmatik
  109 : Şafakmatik
  110 : Şafakmatik
  111 : Şafakmatik
  112 : Şafakmatik
  113 : Şafakmatik
  114 : Şafakmatik
  115 : Şafakmatik
  116 : Şafakmatik
  117 : Şafakmatik
  118 : Şafakmatik
  119 : Şafakmatik
  120 : Şafakmatik
  121 : Şafakmatik
  122 : Şafakmatik
  123 : Şafakmatik
  124 : Şafakmatik
  125 : Şafakmatik
  126 : Şafakmatik
  127 : Şafakmatik
  128 : Şafakmatik
  129 : Şafakmatik
  130 : Şafakmatik
  131 : Şafakmatik
  132 : Şafakmatik
  133 : Şafakmatik